Χαμός και ισοπαλία στη Νίκαια

13/01/2018 • 23:39
Ιωνικός-Προοδευτική
  • shares
Μετά από 15λεπτη περίπου διακοπή, εξαιτίας ενός μπουκαλιού που χτύπησε τον διαιτητή, η Προοδευτική έφυγε με το 0-0 από τη Νίκαια κόντρα στον Ιωνικό στο τοπικό ντέρμπι, για τη 12η αγωνιστική του 6ου ομίλου της Γ' Εθνικής. Στο άλλο ματς της ημέρας, ο Βόλος πήρε τη νίκη με 2-0 κόντρα στον Ρήγα Φεραίο για τον 4ο όμιλο.

Το πρόγραμμα της Γ΄ Εθνικής (όλοι οι αγώνες αρχίζουν στις 15:00, εκτός αν αναφέρεται διαφορετικά):

1ος ΟΜΙΛΟΣ (12η αγωνιστική)

Νέστος Χρυσούπολης-ΑΕ Διδυμοτείχου           14/1
Απόλλων Παραλιμνίου-Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου     14/1
Αετός Ορφανού-Μ. Αλέξανδρος Καρπερής         14/1
Άρης Αβάτου-Καβάλα                           14/1
Δόξα Προσκυνητών-Ορφέας Ξάνθης               14/1
Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου-Ελπίς Σκουτάρεως   14/1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 11 αγώνες)

Απόλλων Παραλιμνίου         24
Ελπίς Σκουτάρεως            24
Καβάλα                      20
Αετός Ορφανού               18
Άρης Αβάτου                 17
Νέστος Χρυσούπολης          17
ΑΕ Διδυμοτείχου             13
Ορφέας Ξάνθης               12
Δόξα Προσκυνητών            11
Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου   11
Μ. Αλέξανδρος Καρπερής       8
Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου         6

2ος ΟΜΙΛΟΣ (18η αγωνιστική)

Εδεσσαϊκός-Άρης Παλαιοχωρίου                 14/1
Κιλκισιακός-ΑΟ Καρδίας                       14/1
Φίλιππος Αλεξάνδρειας-ΑΕ Καρίτσας            14/1
Λαγκαδάς-Αγροτικός Αστέρας                   14/1
Πιερικός-Νάουσα                              14/1
ΑΕΠ Ηρακλής-Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας   14/1
Καμπανιακός-Αλμωπός Αριδαίας                 14/1
Ρεπό: Μακεδονικός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 16 αγώνες)

Άρης Παλαιοχωρίου                35
ΑΕΠ Ηρακλής                      34
Αλμωπός Αριδαίας                 28
Μακεδονικός                      28
Νάουσα                           25
Λαγκαδάς                         24
Εδεσσαϊκός                       24
Αγροτικός Αστέρας                22
Πιερικός                         22
ΑΟ Καρδίας                       20 -15αγ.
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας   19
Φίλιππος Αλεξάνδρειας            16
ΑΕ Καρίτσας                      12
Κιλκισιακός                      12 -15αγ.
Καμπανιακός                       6

3ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)

ΑΕ Λευκίμμης-Νέος Αμφίλοχος            14/1 (14:00)
Θεσπρωτός-Τηλυκράτης                   14/1
ΑΕΠ Καραγιαννίων-Εθνικός Φιλιππιάδας   14/1
Πανλευκάδιος-Αστέρας Παραποτάμου       14/1
Μακεδονικός Φούφα-Σκουφάς Κομποτίου    14/1
Δόξα Κρανούλας-Ερμής Αμυνταίου         14/1
Ρεπό: Καστοριά
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 13 αγώνες)

Τηλυκράτης            29
Ερμής Αμυνταίου       24
Μακεδονικός Φούφα     24
Θεσπρωτός             23
Νέος Αμφίλοχος        22
ΑΕ Λευκίμμης          21
ΑΕΠ Καραγιαννίων      18
Δόξα Κρανούλας        18
Σκουφάς Κομποτίου     13
Εθνικός Φιλιππιάδας   12 -12αγ.
Καστοριά               9
Πανλευκάδιος           8
Αστέρας Παραποτάμου    6

4ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)

Βόλος-Ρήγας Φεραίος                  2-0
Αστέρας Ιτέας-Αμβρυσσέας             14/1
Οπούντιος Μαρτίνου-Αλμυρός           14/1
Θήβα-Αχιλλέας Φαρσάλων               14/1
Νίκη Βόλου-ΑΟ Σελλάνων               14/1
Διγενής Νεοχωρίου-Ολυμπιακός Βόλου   14/1
Ρεπό: Βελούχι
 
BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 13 αγώνες)

Βόλος                39 -14αγ.
Αλμυρός              25 -12αγ.
Νίκη Βόλου           24
Αμβρυσσέας           23
Αστέρας Ιτέας        21
ΑΟ Σελλάνων          20
Θήβα                 19
Ολυμπιακός Βόλου     19
Ρήγας Φεραίος        13 -14αγ.
Διγενής Νεοχωρίου    11
Αχιλλέας Φαρσάλων    10
Οπούντιος Μαρτίνου    8
Βελούχι               6
 
5ος ΟΜΙΛΟΣ (12η αγωνιστική)

ΠΑΟ Βάρδας-ΑΟ Πύλου                14/1
Παναρκαδικός-Διαγόρας Βραχνέικων   14/1
Πανηλειακός-Αστέρας Βλαχιώτη       14/1
Παλληξουριακός-Αστέρας Αμαλιάδας   14/1
Αχαϊκή-Καλαμάτα                    14/1
Ζάκυνθος-Λεωνίδιο                  14/1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 11 αγώνες)

Αστέρας Βλαχιώτη      27
Αστέρας Αμαλιάδας     23
Πανηλειακός           21
Καλαμάτα              21
Παναρκαδικός          16
ΑΟ Πύλου              16
Διαγόρας Βραχνέικων   15
ΠΑΟ Βάρδας            14
Ζάκυνθος              12
Αχαϊκή                12
Παλληξουριακός         7
Λεωνίδιο               0

6ος ΟΜΙΛΟΣ (12η αγωνιστική)

Ιωνικός-Προοδευτική           0-0
Ζευγολατιό-Εθνικός Πειραιώς   14/1
Λουτράκι-Πέλοπας Κιάτου       14/1
Ρόδος-Ένωση Ασπροπύργου       14/1
Ιάλυσος-Κερατσίνι             14/1
Ρεπό: Διαγόρας Ρόδου
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 10 αγώνες)

Προοδευτική         24 -11αγ.
Εθνικός Πειραιώς    20
Διαγόρας Ρόδου      18
Ιάλυσος             17
Κερατσίνι           16
Ρόδος               15
Ιωνικός             14 -11αγ.
Λουτράκι            12
Ένωση Ασπροπύργου   10
Πέλοπας Κιάτου       6
Ζευγολατιό           0

7ος ΟΜΙΛΟΣ (12η αγωνιστική)

Ερμιονίδα-Αιολικός                        14/1 (13:15)
Διαγόρας Αγ. Παρασκευής-Αήττητος Σπάτων   14/1
Ερμής Κιβερίου-Πανθηραϊκός                14/1
Χαλκίδα-Παναργειακός                      14/1
Τρίγλια Ραφήνας-Ταμυναϊκός                14/1
Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 10 αγώνες)

Αήττητος Σπάτων           23
Χαλκίδα                   18
Παναργειακός              17
Διαγόρας Αγ. Παρασκευής   14
Ερμιονίδα                 13
Θύελλα Ραφήνας            12
Αιολικός                  12
Πανθηραϊκός               11
Τρίγλια Ραφήνας           10
Ερμής Κιβερίου            10
Ταμυναϊκός                 8
 
8ος ΟΜΙΛΟΣ (12η αγωνιστική)

Ιεράπετρα-Ηρόδοτος              14/1
ΑΕ Μυλοποτάμου-Άγιος Ιερόθεος   14/1
Ατσαλένιος-Ερμής Ζωνιανών       14/1
Κηφισιά-ΑΟ Παλαιοχώρας          14/1
Φωστήρας-Αιγάλεω                14/1
Ρεπό: Ηλυσιακός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 10 αγώνες)

Ηρόδοτος              21
Αιγάλεω               19
Ηλυσιακός             17
Ατσαλένιος            16
Ιεράπετρα             16
Ερμής Ζωνιανών        12
Φωστήρας              10
Άγιος Ιερόθεος        10
ΑΟ Παλαιοχώρας        10
Κηφισιά                8
ΑΕ Μυλοποτάμου         7
Γράψτε το σχόλιο σας...
19/01/2018 • 08:00

17/01/2018 • 16:58